Psychoterapia Katowice – O mnie

Nazywam się Joanna Frąckowiak, z wykształcenia jestem psychologiem i specjalizuję się w indywidualnej pomocy terapeutycznej. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia (2001 r.) oraz studia licencjackie na kierunku Pedagogika (1998 r.) na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jestem także absolwentką czteroletniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie. oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego.

Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę jako psycholog w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego w Katowicach. Przez ponad 7 lat zajmowałam się psychoterapią pacjentów Szpitala, przede wszystkim z Oddziałów Hematologii Transplantacji Szpiku i Onkologii. Posiadam Certyfikat Terapeuty w Programie Simontona (terapia osób z chorobami onkologicznymi i pomoc ich rodzinom). Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu mogłam wspierać moich pacjentów, zmieniać ich sposób myślenia o chorobie i wspólnie z nimi wypracowywać sposoby radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. Byłam pierwszą osobą, z którą rozmawiali o najpoważniejszych i najtrudniejszych problemach jakie ich nękały.

Łącząc wiedzę z zakresu psychologii i pedagogiki od 2002 roku prowadzę warsztaty z zakresu umiejętności interpersonalnych dla personelu medycznego.

Od kilku lat pracuję w poradni zdrowia psychicznego w Katowicach i jednocześnie wciąż poszerzam moją wiedzę o metodach pomocy terapeutycznej. Praca w poradni jest dla mnie znakomitą okazją, aby dotrzeć z pomocą do szerszego grona osób dotkniętych trudną sytuacją życiową lub zaburzeniami psychicznymi. Pracuję nad zmianą sposobu myślenia pacjenta o świecie, o sobie i o innych – a także wraz z pacjentem wypracowuję nowe zachowania, które ułatwiają zdrowsze i efektywniejsze jego funkcjonowanie. W trakcie konsultacji psychologicznych kładę duży nacisk na psychoedukację pacjentów z zakresu ich dolegliwości.

Psychoterapia Katowice

Jeżeli poszukują Państwo fachowej pomocy, której nie zapewnili psychoterapeuci pracujący w innych nurtach terapeutycznych – zapraszam gorąco do mojego gabinetu w Katowicach i podjęcia próby z terapią poznawczo-behawioralną. Jest to metoda sprawdzona i naukowo potwierdzona w badaniach klinicznych, szczególnie efektywna przy opisywanych przeze mnie w tej witrynie dolegliwościach, takich jak: