Jak wyjść z depresji? Metody i sposoby na wyjście z depresji

Depresja jest poważną chorobą, która nie leczona może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Jeżeli Twoim problemem jest depresja, doświadczania nawet w stopniu lekkim (poznaj objawy depresji), istnieją sposoby pozwalające poradzić sobie z tą chorobą.

Przede wszystkim – oceń powagę sytuacji. Pomóc może w tym Skala Depresji Becka. Samodzielna ocena to punkt wyjścia, ale absolutnie nie koniec – konsultacja terapeutyczna lub psychiatryczna jest wartościowym, a może nawet koniecznym uzupełnieniem.

Jeżeli objawy depresji odczuwasz tylko w stopniu łagodnym, czujesz wciąż energię i siłę do pracy nad sobą, swoim sposobem myślenia – zastosuj ćwiczenia na wyjście z depresji . Dowiesz się z nich:

Jeżeli jednak czujesz, że własne działania mogą nie wystarczyć lub Twój nastrój stał się nieznośnym obciążeniem i utrudnia codzienne funkcjonowanie, a jednocześnie nie potrafisz zmobilizować się do własnej pracy, koniecznie zwróć się po pomoc do specjalisty: psychologa lub psychiatry.

Możesz liczyć na skuteczne wsparcie w wyjściu z depresji, czy to za pomocą terapii (np. poznawczo-behawioralnej), czy to za pomocą leków na depresję.

Kontakt

Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy lub dalszych informacji, zadzwoń do mnie:

608 444 147

pomogę i wskażę sposób dalszego postępowania